UKR / RU / ENG
Нові правила використання РРО

Нові правила використання РРО

Стосовно перенесення нових правил використання РРО
Законом України №533-IX від 17.03.2020, передбачено перенесення термінів запровадження нових правил використання РРО, таким чином, до 01.08.2020 перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичних РРО, визначень операцій щодо яких встановлюється обов’язковість застосування РРО, та переліки видів сфер товарів і послуг при розрахунку за які застосування РРО стає обов’язковим.
Отже, до 01.08.2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платникам єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), незалежно від обраного виду діяльності, за умови не перевищення ліміту у 1 млн. грн., виключенням є підприємці, що:

  • реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізують лікарські засоби, вироби медичного призначення.

Щодо запроваджених змін до переліку видів діяльності що передбачають обов’язкове застосування РРО, які мали б вступити в силу в квітні та жовтні 2020 року такі зміни відтерміновано. Починаючи з 01.01.2021 року запроваджується механізм «кешбек», та до 01.04.2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), незалежно від обраного виду діяльності, за умови не перевищення ліміту у 1 млн. грн., виключенням є підприємці які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;
  • турагенства і туроператори;
  • діяльність готелів та подібні місця тимчасового розміщення;
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

З 01.04.2021 р. обов’язковість використання РРО та/або ПРРО поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, однак наразі не змінено норму ПКУ з лімітом у 1 млн. грн.
Також зазначаємо, що згідно ІПК ДПС від 30.04.2020 р. № 1762/ІПК/03-20-05-05-06, Податківці прирівняли Дропшипінг – до торгівлі через мережу Інтернет, та повідомили про обов’язковість проведення розрахункових операцій через РРО починаючи з 01.01.2021 р.

З текстом змін, що передбачені Законом №533-IX від 17.03.2020, можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-20

Інші публікації

Захист бізнесу від рейдерства

30 Квітня 2020

Рекомендації

Захист бізнесу від рейдерства

Захист бізнесу від рейдерства

автор

LBA

Юридична консультація про зміни до ПКУ

06 Червня 2020

Консультація

Юридична консультація про зміни до ПКУ

Юридична консультація про зміни до ПКУ

автор

LBA