UKR / RU / ENG
Нові правила використання РРО

Нові правила використання РРО

Стосовно перенесення нових правил використання РРО
Законом України №533-IX від 17.03.2020, передбачено перенесення термінів запровадження нових правил використання РРО, таким чином, до 01.08.2020 перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичних РРО, визначень операцій щодо яких встановлюється обов’язковість застосування РРО, та переліки видів сфер товарів і послуг при розрахунку за які застосування РРО стає обов’язковим.
Отже, до 01.08.2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платникам єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), незалежно від обраного виду діяльності, за умови не перевищення ліміту у 1 млн. грн., виключенням є підприємці, що:

 • реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізують лікарські засоби, вироби медичного призначення.

Щодо запроваджених змін до переліку видів діяльності що передбачають обов’язкове застосування РРО, які мали б вступити в силу в квітні та жовтні 2020 року такі зміни відтерміновано. Починаючи з 01.01.2021 року запроваджується механізм «кешбек», та до 01.04.2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), незалежно від обраного виду діяльності, за умови не перевищення ліміту у 1 млн. грн., виключенням є підприємці які здійснюють:

 • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;
 • турагенства і туроператори;
 • діяльність готелів та подібні місця тимчасового розміщення;
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

З 01.04.2021 р. обов’язковість використання РРО та/або ПРРО поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, однак наразі не змінено норму ПКУ з лімітом у 1 млн. грн.
Також зазначаємо, що згідно ІПК ДПС від 30.04.2020 р. № 1762/ІПК/03-20-05-05-06, Податківці прирівняли Дропшипінг – до торгівлі через мережу Інтернет, та повідомили про обов’язковість проведення розрахункових операцій через РРО починаючи з 01.01.2021 р.

З текстом змін, що передбачені Законом №533-IX від 17.03.2020, можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-20

Інші публікації

Попередження втручання рейдерів у зв'язку з відкриттям ринку землі

15 Травня 2020

Попередження

Попередження втручання рейдерів у зв'язку з відкриттям ринку землі

Попередження втручання рейдерів у зв'язку з відкриттям ринку землі

автор

LBA

Коротко про зміни до ПКУ

30 Травня 2020

Законопроект

Коротко про зміни до ПКУ

Коротко про зміни до ПКУ

автор

LBA