UKR / RU / ENG
Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ

Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ

Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ (Законопроект № 1210)

Що стосується змін оподаткування ПДВ:

 • Зміни до порядку реєстрації платників ПДВ (ст. 183 ПКУ), у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп. 6 п. 180.1 ПКУ (реалізує конфісковане майно та ін.), реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів (було – 20) до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ.
 • Для платників єдиного податку 3 групи – неплатників ПДВ, для добровільної зміни ставки єдиного податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (раніше було – 15 до початку кварталу) та діє з першого числа цього місяця.
 • Змінено порядок подачі заяви про реєстрацію платника ПДВ, відтепер заява подається у електронній формі (було – у електронній або паперовій формі).
 • Новостворений суб’єкт господарювання, як і раніше, зможе подати Державному реєстратору заяву щодо реєстрації платником ПДВ разом з іншими реєстраційними документами. Таку заяву розглядатимуть протягом 3 днів, починаючи з дати її надходження до контролюючого органу.
 • У разі перетворення юридичної особи або зміни даних (податковий номер, найменування), а також виправлення розбіжностей чи помилок у Реєстрі платників ПДВ, не пов’язаних з ліквідацією, проводиться перереєстрація платника ПДВ. Для перереєстрації необхідно подати реєстраційну заяву протягом 10 робочих днів.
 • Визначено базу оподаткування ПДВ (ст. 188 ПКУ):
  • для операцій з вивезення товарів за межі митної території України (договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації);
  • для операцій з постачання електричної енергії, виходячи з ціни, яка склалася на ринку електричної енергії без необхідності донарахування податкових зобов’язань з ПДВ, якщо така ринкова ціна електричної енергії менша за ціну її придбання.
 • Щодо податкового кредиту ст. 198 ПКУ:
  • до податкового кредиту відносяться суми ПДВ підтверджені, зокрема, тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачується ПДВ при ввезенні товарів.
  • платники ПДВ, які застосовують касовий метод, у випадку, якщо оплата придбаних товарів/послуг здійснюється більше ніж через 1095 календарних днів, зможуть включити до складу податкового кредиту суми ПДВ у звітному періоді, у якому такі товари (послуги) були сплачені, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такої оплати.
 • Щодо електронного адміністрування ПДВ за ст. 200-1 ПКУ, зміни стосуються розрахунку суми реєстраційного ліміту. У формуванні показника будуть враховуватись, зокрема, суми коштів, вилучені та зараховані податковим органом на електронний рахунок платника ПДВ відповідно ст. 95 ПКУ в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ за задекларованими до сплати податковими зобов’язаннями за періоди, починаючи з 1 липня 2015 року, визначеними у декларації з ПДВ або уточнюючому розрахунку
 • Щодо термінів складання податкових накладних за п. 201.10 ПКУ, для зведених ПН та РК до таких ПН, складеними за операціями, визначеними п. 198.5 та п. 199.1 ПК (компенсуючі податкові зобов’язання) продовжено граничний термін реєстрації в ЄРПН з 15 до 20 числа місяця.
 • Щодо звітних податкових періодів відповідно до ст. 202 ПКУ, звітним податковим періодом є один календарний місяць, для звітності з ПДВ єдиний звітний період – календарний місяць, у тому числі для платників єдиного податку (раніше було – місяць та квартал для деяких платників).
 • Щодо пільг з ПДВ:
  • встановлено тимчасову пільгу з ПДВ для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення (до 31.12.2020 року);
  • відновлено застосування нульової ставки ПДВ до операцій з експорту сої та ріпаку (до внесення змін до операцій з експорту сої та ріпаку застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, який виключав можливість декларування до відшкодування сум ПДВ за такими операціями).

Інші публікації

Подання уточнюючої декларації щодо промислової нерухомості

01 Липня 2020

Рекомендації

Подання уточнюючої декларації щодо промислової нерухомості

Подання уточнюючої декларації щодо промислової нерухомості

автор

LBA

Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ (Законопроект № 1210)

12 Червня 2020

Консультація

Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ (Законопроект № 1210)

Юридична консультація про зміни до ПКУ внесені ЗУ № 466-ІХ (Законопроект № 1210)

автор

LBA