UKR / RU / ENG
Захист бізнесу від рейдерства

Захист бізнесу від рейдерства

Загальні рекомендації захисту бізнесу від рейдерства, зокрема під час карантину.


Попередження втручання у Ваш бізнес рейдерів:

 • приведення статутних документів у відповідність до нового законодавства, та встановлення «антирейдерських» обмежень, що відносяться до прийняття рішень директором та загальними зборами учасників;
 • скасування/обмеження використання печаток, для уникнення наслідків у разі її втрати або підробки;
 • впровадження підписання і візування документів шляхом використання цифрового підпису, що дозволить мінімізувати ризики. Підробити буде складніше або практично неможливо, на відміну від фізичного аналогу;
 • моніторинг відкритих та частково відкритих реєстрів, наприклад, https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch, або підписатися на Вашу компанію у сервісі Opendatabot, що дозволить миттєво отримувати повідомлення у разі наявності змін в компанії;
 • перевірка відомостей про об’єкти нерухомого майна чи речові права на земельні ділянки, що обов’язково повинні бути внесені до державного реєстру, актуальну інформацію можна знайти за посиланням https://online.minjust.gov.ua;
 • структурування бізнесу, корпоративна безпека, та управління комплаєнс-ризиками в компанії, що суттєво знизить кількість важелів тиску у разі посягання на Вашу компанію;
 • фізична охорона підприємства, бізнес повинен бути захищений охоронною структурою, готовою невідкладно зреагувати і надати фізичний захист підприємству у разі спроби його захоплення.
 • інформаційна безпека та запровадження сучасних ІТ-технологій захисту даних:
 • заручитися правовою допомогою професійного юриста або адвоката, що дозволить завчасно пройти профілактику та у разі втручання вжити дієвих заходів захисту Ваших прав.

Якщо втручання рейдерів відбулось, куди звертатися для оскарження реєстраційних дій ?

Звернення до правоохоронних органів, Ви маєте не зволікаючи викликати представника правоохоронних органів та подати заяви про скоєння злочину.

Звернення до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, для більш швидкого поновлення своїх прав на бізнес та нерухоме майно, як правило, протягом 2-3 тижнів оперативно приймає рішення про відміну незаконної реєстраційної дії (максимальний термін – 45 днів) та поновлює законні права власників бізнесу та нерухомого майна.

*Слід обрати один із двох видів оскарження: або звернення до суду, або до Комісії, так як наявність судового спору – є підставою для відмови у розгляді скарги Комісією Мін’юсту.

Звернення до суду, Ви маєте право вирішувати питання рейдерського захоплення та поновлення своїх прав у судовому порядку. Зокрема оскаржити угоди, реєстраційні дії в суді, накласти в межах судового провадження арешт на активи, установити заборону проводити певні дії, однак така процедура досить тривала.

Повідомити про захоплення антирейдерський штаб, з метою захисту сільськогосподарських підприємств від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, майна сільськогосподарських товаровиробників.

Звернутися до засобів масової інформації з метою інформування громадськості про рейдерське захоплення. Надання резонансу питанню про рейдерську атаку часто допомагає у боротьбі, в тому числі інформаційній, а також у подальшому поверненні втрачених активів.

Інші публікації

Підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника онлайн

19 Липня 2020

Рекомендації

Підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника онлайн

Підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника онлайн

автор

LBA

Зміни у Земельному кодексі України та законодавства, щодо планування використання земель

24 Червня 2020

Консультація

Зміни у Земельному кодексі України та законодавства, щодо планування використання земель

Зміни у Земельному кодексі України та законодавства, щодо планування використання земель

автор

LBA