Другие публикации
Что делать, если стал жертвой рейдеров?
Что делать, если стал жертвой рейдеров?
Що робити, якщо став жертвою рейдерів?
Існує два способи оскаржити рішення, дії або неробство державних реєстраторів:
Якщо ви дізналися або змогли дізнатися про можливе порушення своїх прав, а пройшло вже більше 60 днів, то звернення тільки можливо.
⠀
Якщо інструменти адміністративної апеляції неможливо застосовувати, потрібно вибрати правильний спосіб захисту своїх прав. Перш за все, необхідно визначити суд якої юрисдикції звернутися з урахуванням нинішньої практики Верховного суду.
⠀
Це пов’язано з тим, що в разі оскарження реєстраційних дій власнику майна довелося звернутися з позовом до адміністративного суду, проте судова практика розгляду справ даної категорії зазнала змін. Зокрема, постанова Великої палати Верховного суду від 2 жовтня 2019 року по справі No 2019 807/137/18, суд аргументує своє рішення на підставі наступного: ” це тільки скасування державної реєстрації права, відповідна особа, згідно із заявою іншої особи не дозволяє постійно вирішувати суперечки права між цими особи без з’ясування правомірності юридичної причини придбання такого майна, що пов’язано з невиконанням базової завдання юридичної особи “. тобто Верховний суд фактично змінив юрисдикцію таких суперечок, шляхом зміщення акценту дій держреєстратора на правову основу реєстрації майнових прав або використання майна.
⠀
Отже, критерій дискреції суперечок щодо державної реєстрації є предметом оскарження, для визначення юрисдикції суду необхідний за наступними критеріями:
⠀
Якщо позивач оскаржує дії держреєстру в контексті статті 24 Закону України ” про державну реєстрацію прав на статичну майно та їх obtâžen’ ” (відмова у державній реєстрації) та суперечки не поширюються на фізичні права або обмеження на статичну майно третіх осіб, то воно публічно законно і підлягає розгляду в порядку адміністративно-правового, тому необхідно звернутися до окружного адміністративного суду за вибором позивача: за зареєстрованим місцем проживання (перебування, місцезнаходження) цієї людини або за місцезнаходженням відповідача.
⠀
У разі, якщо дії держреєстру оскаржуються заявою третьої особи, полеміка права між позивачем та іншою особою, яка має розглядатися в порядку цивільного або економічного правового, в залежності від суб’єкта сторін Я не знаю.
⠀
* Якщо однією зі сторін спору є фізична особа, то позивач зобов’язаний звернутися до місцевого загального суду (за місцевим місцевим місцевому суду або встановлення місцезнаходження відповідача), а справа розглядається за правилами Цивільного процесуального кодексу України. Коли сторони є суб’єктами, доводиться звертатися до господарського суду (за місцем знаходження відповідача).
⠀
Обов’язково зверніть увагу, що належним відповідачем у таких спорах є особа, яка справляється право на майно якого оспорядочно і щодо якої фігурують записи в Держреєстрі прав. Участь в такому суперечці держреєстру як сообвідателя не змінює приватного зобов’язання претензії. Вимога про скасування держреєстрації в цьому випадку може бути зазначено як похідна.
Другие публикации